Forum Movie Club Anime
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Like/Tweet/+1
Ultimele subiecte
» Kaleido Star ep. 52 - OVA - v2
JoJo's Bizarre Adventure:Stardust Crusaders Sezonul 1 Info EmptyDum Ian 06, 2019 4:33 am Scris de Saturn19

» Kaleido Star ep. 51 - final
JoJo's Bizarre Adventure:Stardust Crusaders Sezonul 1 Info EmptyDum Ian 06, 2019 4:32 am Scris de Saturn19

» Kaleido Star ep. 45
JoJo's Bizarre Adventure:Stardust Crusaders Sezonul 1 Info EmptyDum Ian 06, 2019 4:25 am Scris de Saturn19

» Kaleido Star ep. 34
JoJo's Bizarre Adventure:Stardust Crusaders Sezonul 1 Info EmptyDum Ian 06, 2019 4:12 am Scris de Saturn19

» Flame of Recca ep. 3
JoJo's Bizarre Adventure:Stardust Crusaders Sezonul 1 Info EmptyDum Oct 14, 2018 7:20 pm Scris de Nadana

» Flame of Recca ep. 2
JoJo's Bizarre Adventure:Stardust Crusaders Sezonul 1 Info EmptyLun Sept 17, 2018 6:58 pm Scris de Nadana

» Pachet Inuyasha
JoJo's Bizarre Adventure:Stardust Crusaders Sezonul 1 Info EmptyVin Aug 31, 2018 11:24 pm Scris de Nadana

» Flame of Recca ep.1
JoJo's Bizarre Adventure:Stardust Crusaders Sezonul 1 Info EmptyVin Aug 31, 2018 11:19 pm Scris de Nadana

» Tsuki ga Kirei (Frumoasă ca luna) - info
JoJo's Bizarre Adventure:Stardust Crusaders Sezonul 1 Info EmptyVin Aug 31, 2018 7:10 am Scris de Admin

» Flame of Recca Info
JoJo's Bizarre Adventure:Stardust Crusaders Sezonul 1 Info EmptyVin Aug 31, 2018 12:01 am Scris de Nadana

Chat pentru cei fara cont pe Forum MCA

Îți place?

Partener si Prieten
FAST-ANIME ROMANIA
ManagerLeague - Manager de football online
Acesta este cel mai frumos și cel mai complet joc de manager fotbal online din câte am încercat sau jucat. În funcție de cât ești de bun manager, poți să joci și în Champions League. Dar până acolo e dum lung! Vino și alătură-te Ligii România. Avem nevoie de manageri ca să rămânem pe primul loc în lumea ManagerLeague. Mulțumesc tuturor celor care s-au înscris în această competiție online!
... Sau poți să citești mai multe aici



Football Manager Online - ManagerLeague

JoJo's Bizarre Adventure:Stardust Crusaders Sezonul 1 Info

In jos

JoJo's Bizarre Adventure:Stardust Crusaders Sezonul 1 Info Empty JoJo's Bizarre Adventure:Stardust Crusaders Sezonul 1 Info

Mesaj Scris de oancea12 Lun Mai 29, 2017 12:20 pm

JoJo's Bizarre Adventure:Stardust Crusaders Sezonul 1 Info 55267

Titluri alternative:
Dai San Bu Kujo Jotaro: Mirai e no Isan
JoJo's Bizarre Adventure Part 3
ジョジョの奇妙な冒険 スターダストクルセイダース

Informații:
Episoade:24
Status:Complet
Anul apariției:Apr 5,2014
Producători:Yomiko Advertising,Warner Bros.,KlockWorx
Licență:Viz Media
Studio:David Production
Sursa:Manga
Genuri:Acțiune,Aventură,Supernatural,Drama,Shounen
Durata:24min per ep
Vârsta recomandată:17+(violenţă)
Acest anime a fost tradus de Shinobi Fansub

Synopsis:
Ani după ce un rău antic a fost salvat din adâncurile mării, Joutarou Kuujou stă în pace într-o celulă de închisoare japoneză. El nu a săvârșit nicio crimă, însă cere să nu fie eliberat, crezând că el a fost posedat de un spirit rău capabil să îi dăuneze pe cei din jurul lui. Preocupată de fiul ei, Holly Kuujou îi întreabă pe tatăl ei, Joseph Joestar, pentru al convinge pe Joutarou să părăsească închisoarea. Iosif îi informează pe nepotul său că "spiritul rău" este de fapt ceva numit "Stand", manifestarea fizică a spiritului de luptă care poate adopta o varietate de forme mortale. După o certăreală aprigă cu prietenul lui Iosif, Mohammed Avdol, Joutarou este forțat să iasă din celulă și să înceapă să învețe cum să controleze puterea Standului său.

Cu toate acestea, atunci când un Stand se trezește în Holly și amenință că o va consuma în 50 de zile, Joutarou, bunicul și aliații săi caută și distrug vampirul nemuritor responsabil de starea ei. Ei trebuie să călătorească pe jumătate în întreaga lume spre Cairo, Egipt și pe drum, să lupte cu utilizatorii Fericiți de Stăvile care le-au înlăturat. Dacă Joutarou și aliații săi nu reușesc în misiunea lor, omenirea este destinată pentru o soartă sumbră.

Background:
JoJo no Kimyou na Bouken: Stardust Crusaders, precum și al doilea sezon, este o adaptare completă a celei de-a treia părți a seriei manga JoJo no Kimyou na Bouken. Primul sezon acoperă primele 69 de capitole ale manga. Ca și în sezonul anterior, animațiile tematice de deschidere au fost realizate de studioul Kamikaze Douga (神 風 動画).
(Sursa:Myanimelist)
oancea12
oancea12
Daimyō ((名田) = Super Moderator

Mesaje : 85
Puncte : 255
Reputatie : 0
Data de inscriere : 13/03/2017

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum