Forum Movie Club Anime
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Like/Tweet/+1
Ultimele subiecte
» Kaleido Star ep. 52 - OVA - v2
Ao Haru Ride Sezonul 1 Info EmptyDum Ian 06, 2019 4:33 am Scris de Saturn19

» Kaleido Star ep. 51 - final
Ao Haru Ride Sezonul 1 Info EmptyDum Ian 06, 2019 4:32 am Scris de Saturn19

» Kaleido Star ep. 45
Ao Haru Ride Sezonul 1 Info EmptyDum Ian 06, 2019 4:25 am Scris de Saturn19

» Kaleido Star ep. 34
Ao Haru Ride Sezonul 1 Info EmptyDum Ian 06, 2019 4:12 am Scris de Saturn19

» Flame of Recca ep. 3
Ao Haru Ride Sezonul 1 Info EmptyDum Oct 14, 2018 7:20 pm Scris de Nadana

» Flame of Recca ep. 2
Ao Haru Ride Sezonul 1 Info EmptyLun Sept 17, 2018 6:58 pm Scris de Nadana

» Pachet Inuyasha
Ao Haru Ride Sezonul 1 Info EmptyVin Aug 31, 2018 11:24 pm Scris de Nadana

» Flame of Recca ep.1
Ao Haru Ride Sezonul 1 Info EmptyVin Aug 31, 2018 11:19 pm Scris de Nadana

» Tsuki ga Kirei (Frumoasă ca luna) - info
Ao Haru Ride Sezonul 1 Info EmptyVin Aug 31, 2018 7:10 am Scris de Admin

» Flame of Recca Info
Ao Haru Ride Sezonul 1 Info EmptyVin Aug 31, 2018 12:01 am Scris de Nadana

Chat pentru cei fara cont pe Forum MCA

Îți place?

Partener si Prieten
FAST-ANIME ROMANIA
ManagerLeague - Manager de football online
Acesta este cel mai frumos și cel mai complet joc de manager fotbal online din câte am încercat sau jucat. În funcție de cât ești de bun manager, poți să joci și în Champions League. Dar până acolo e dum lung! Vino și alătură-te Ligii România. Avem nevoie de manageri ca să rămânem pe primul loc în lumea ManagerLeague. Mulțumesc tuturor celor care s-au înscris în această competiție online!
... Sau poți să citești mai multe aici



Football Manager Online - ManagerLeague

Ao Haru Ride Sezonul 1 Info

In jos

Ao Haru Ride Sezonul 1 Info Empty Ao Haru Ride Sezonul 1 Info

Mesaj Scris de oancea12 Lun Iun 05, 2017 4:00 pm

Ao Haru Ride Sezonul 1 Info 64813

Titluri alternative:
Blue Spring Ride
Aoharaido
アオハライド

Informații:
Episoade:12
Status:Complet
Anul apariției:Iul 8,2014
Producători:Mainichi Broadcasting System,Movic,Sony Music Entertainment,TOHO animation,Shueisha,BS11, Animatic,Hakuhodo DY Media Partners,Sony PCL
Licență:Sentai Filmworks
Studio:Production I.G
Sursa:Manga
Genuri:Comedie,Drama,Romantism,Școală,Shoujo,Felul vieții
Durata:23min per ep
Vârsta recomandată:13+
Acest anime a fost tradus de Shinobi Fansub

Synopsis:
Futaba Yoshioka fusese un atrăgător și popular școală de mijloc, bine plăcută de sexul opus, dar ostracizată de fete. Cu toate acestea, a reușit să-și piardă toate lucrurile, pentru că singura părere care i se părea cu adevărat era cea a lui Kou Tanaka, coleg de clasă cu care a împărțit o dată un adăpost de ploaie, urmată de alte câteva amintiri prețioase și semnificative. Ea a reușit chiar să facă planuri pentru a se întâlni cu băiatul liniștit și nevinovat la festivalul de vară, dar o neînțelegere simplă și dispariția ulterioară a lui Tanaka a lăsat-o să meargă la sălile școlii sale prietene. Acum, în liceu, Futaba nu este adolescentul tău tipic fată. Hotărâtă să devină o clasă preferată de această dată, ea evită orice atenție nedorită și, în loc să acționeze drăguț și feminin, se evidențiază doar prin comportamentul ei furios și aspectul neclar. Dar totuși, lumea ei este în curând răsturnată atunci când singurul băiat pe care-l plăcea vreodată în mod neașteptat își revine în viață - cu excepția faptului că el se numește acum Kou Mabuchi și nu este singurul său nume care a trecut printr-o schimbare de mare.

Background:
Ao Haru Ride este adaptarea anime a seriei manga scrisă și ilustrată de Io Sakisaka, care a fost serializată în revista shoujo Bessatsu Margaret între 2011 și 2015. A vândut peste 5.84 milioane exemplare și a fost lansată în Germania, Franța, Italia, Taiwan Și Polonia. A fost adaptat într-un film de acțiune live, regizat de Takahiro Miki și lansat la 13 decembrie 2014. Anime-ul este licențiat pentru lansare în America de Nord cu subtitrări în engleză de Sentai Filmworks.
(Sursa:Myanimelist)
oancea12
oancea12
Daimyō ((名田) = Super Moderator

Mesaje : 85
Puncte : 255
Reputatie : 0
Data de inscriere : 13/03/2017

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum