Forum Movie Club Anime
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Like/Tweet/+1
Ultimele subiecte
» Kaleido Star ep. 52 - OVA - v2
Danganronpa Info EmptyDum Ian 06, 2019 4:33 am Scris de Saturn19

» Kaleido Star ep. 51 - final
Danganronpa Info EmptyDum Ian 06, 2019 4:32 am Scris de Saturn19

» Kaleido Star ep. 45
Danganronpa Info EmptyDum Ian 06, 2019 4:25 am Scris de Saturn19

» Kaleido Star ep. 34
Danganronpa Info EmptyDum Ian 06, 2019 4:12 am Scris de Saturn19

» Flame of Recca ep. 3
Danganronpa Info EmptyDum Oct 14, 2018 7:20 pm Scris de Nadana

» Flame of Recca ep. 2
Danganronpa Info EmptyLun Sept 17, 2018 6:58 pm Scris de Nadana

» Pachet Inuyasha
Danganronpa Info EmptyVin Aug 31, 2018 11:24 pm Scris de Nadana

» Flame of Recca ep.1
Danganronpa Info EmptyVin Aug 31, 2018 11:19 pm Scris de Nadana

» Tsuki ga Kirei (Frumoasă ca luna) - info
Danganronpa Info EmptyVin Aug 31, 2018 7:10 am Scris de Admin

» Flame of Recca Info
Danganronpa Info EmptyVin Aug 31, 2018 12:01 am Scris de Nadana

Chat pentru cei fara cont pe Forum MCA

Îți place?

Partener si Prieten
FAST-ANIME ROMANIA
ManagerLeague - Manager de football online
Acesta este cel mai frumos și cel mai complet joc de manager fotbal online din câte am încercat sau jucat. În funcție de cât ești de bun manager, poți să joci și în Champions League. Dar până acolo e dum lung! Vino și alătură-te Ligii România. Avem nevoie de manageri ca să rămânem pe primul loc în lumea ManagerLeague. Mulțumesc tuturor celor care s-au înscris în această competiție online!
... Sau poți să citești mai multe aici



Football Manager Online - ManagerLeague

Danganronpa Info

In jos

Danganronpa Info Empty Danganronpa Info

Mesaj Scris de oancea12 Vin Apr 28, 2017 9:49 am

Danganronpa Info 51463

Titluri alternative:
Danganronpa:The Animation
Dangan Ronpa:The Animation
ダンガンロンパ 希望の学園と絶望の高校生 THE ANIMATION

Informații:
Episoade:13
Status: Complet
Anul apariției: Jul 5,2013
Producători:Geneon Universal Entertainment,Mainichi Broadcasting System,Showgate
Licență:FUNimation Entertainment
Studio:Lerche
Sursa:Joc
Genuri:Acțiune,Mystery,Horror,Psihologice
Durata:24 min per ep.
Vârsta recomandată:17+(Violență și profanitate)
Acest anime a fost tradus de Shinobi Fansub

Synopsis:
Hope's Peak Academy este o liceu de elită care acceptă numai cei mai talentați studenți. Persoanele care se înscriu cu succes primesc propriile titluri unice, reflectând în mod adecvat aptitudinile și trăsăturile lor. Dintre cei cincisprezece candidați admiși la școala specială din acel an, Makoto Naegi este un individ absolut obișnuit, care a fost acceptat prin șansă, cu titlul de "școală superioară la nivel de noroc".

Naegi și colegii săi de clasă sunt inițial extatici pentru a fi aleși să studieze la această instituție prestigioasă, dar aceste sentimente de fericire sunt de scurtă durată. Ei se confruntă în curând cu Monokuma, ursul principal și rezident, care îl prinde în interiorul școlii. Speranțele elevilor de evadare și de absolvire se balansează pe unul dintre ei cu uciderea cu succes a unuia dintre colegii lor fără a fi descoperit. Cu toate acestea, în cazul în care ucigașul este prins, el sau ea va fi executat, iar supraviețuitorii rămași vor fi lăsați să continue moartea, până când rămâne doar un singur victor.

Background:
Episodul 1 a fost prezentat la screening-ul de la TOHO Cinema Roppongi Hills, Tokyo, la 23 iunie 2013. Transmisia regulată a început pe 5 iulie 2013.

Datorită succesului jocurilor Danganronpa, s-au realizat difuzări diverse pe diverse media, inclusiv adaptarea anime și Danganronpa / Zero, o serie de două romane scrise de Tsuyoshi Kodakazu și ilustrate de Rui Komatsuzaki, care au fost lansate pe 15 septembrie, 2011 și 13 octombrie 2011.
(Sursa:Myanimelist)
oancea12
oancea12
Daimyō ((名田) = Super Moderator

Mesaje : 85
Puncte : 255
Reputatie : 0
Data de inscriere : 13/03/2017

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum