Forum Movie Club Anime
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Like/Tweet/+1
Ultimele subiecte
» Kaleido Star ep. 52 - OVA - v2
Boku no Hero Academia Sezonul 1 Info EmptyDum Ian 06, 2019 4:33 am Scris de Saturn19

» Kaleido Star ep. 51 - final
Boku no Hero Academia Sezonul 1 Info EmptyDum Ian 06, 2019 4:32 am Scris de Saturn19

» Kaleido Star ep. 45
Boku no Hero Academia Sezonul 1 Info EmptyDum Ian 06, 2019 4:25 am Scris de Saturn19

» Kaleido Star ep. 34
Boku no Hero Academia Sezonul 1 Info EmptyDum Ian 06, 2019 4:12 am Scris de Saturn19

» Flame of Recca ep. 3
Boku no Hero Academia Sezonul 1 Info EmptyDum Oct 14, 2018 7:20 pm Scris de Nadana

» Flame of Recca ep. 2
Boku no Hero Academia Sezonul 1 Info EmptyLun Sept 17, 2018 6:58 pm Scris de Nadana

» Pachet Inuyasha
Boku no Hero Academia Sezonul 1 Info EmptyVin Aug 31, 2018 11:24 pm Scris de Nadana

» Flame of Recca ep.1
Boku no Hero Academia Sezonul 1 Info EmptyVin Aug 31, 2018 11:19 pm Scris de Nadana

» Tsuki ga Kirei (Frumoasă ca luna) - info
Boku no Hero Academia Sezonul 1 Info EmptyVin Aug 31, 2018 7:10 am Scris de Admin

» Flame of Recca Info
Boku no Hero Academia Sezonul 1 Info EmptyVin Aug 31, 2018 12:01 am Scris de Nadana

Chat pentru cei fara cont pe Forum MCA

Îți place?

Partener si Prieten
FAST-ANIME ROMANIA
ManagerLeague - Manager de football online
Acesta este cel mai frumos și cel mai complet joc de manager fotbal online din câte am încercat sau jucat. În funcție de cât ești de bun manager, poți să joci și în Champions League. Dar până acolo e dum lung! Vino și alătură-te Ligii România. Avem nevoie de manageri ca să rămânem pe primul loc în lumea ManagerLeague. Mulțumesc tuturor celor care s-au înscris în această competiție online!
... Sau poți să citești mai multe aici



Football Manager Online - ManagerLeague

Boku no Hero Academia Sezonul 1 Info

In jos

Boku no Hero Academia Sezonul 1 Info Empty Boku no Hero Academia Sezonul 1 Info

Mesaj Scris de oancea12 Vin Apr 28, 2017 9:41 am

Boku no Hero Academia Sezonul 1 Info 78745

Titluri alternative:
My Hero Academia
僕のヒーローアカデミア

Informații:
Episoade:13
Status: Complet
Anul apariției: Apr 3,2016
Producători:Dentsu,Mainichi Broadcasting System,Movic,TOHO animation
Licență:FUNimation Entertainment
Studio:Bones
Sursa:Manga
Genuri:Acțiune,Comedie,Superputere,Școală,Shounen
Durata:24 min per ep.
Vârsta recomandată:13+
Acest anime a fost tradus de Shinobi Fansub

Synopsis:
Apariția "quirks", super puterile nou descoperite, a crescut constant de-a lungul anilor, cu 80% din omenire având diferite abilități de la manipularea elementelor la schimbarea de forme. Aceasta lasă restul lumii complet neputincioase, iar Izuku Midoriya este un astfel de individ.

De când era copil, ambițiosul școală de mijloc nu voia decât să fie erou. Soarta nedreaptă a lui Izuku îl lasă pe eroii admirați și să le noteze ori de câte ori poate. Dar se pare că persistența lui a adus niște fructe: Izuku întâlnește eroul numărul unu și idolul său personal, All Might. Totul este o abilitate unică care poate fi moștenită și el a ales Izuku ca succesor al lui!

Într-o perioadă lungă de ani de pregătire exigentă, Izuku se înscrie în UA High, o prestigioasă liceu renumită pentru programul său de antrenare excelentă de eroi, iar proaspeții din acest an arată foarte promițător. Cu colegii săi bizari, dar talentați și amenințarea amenințătoare a unei organizații ticăloase, Izuku va afla în curând ceea ce înseamnă într-adevăr să fii erou.

Background:
Mangaka Horikoushi Kouhei has noted that American superhero comics are the inspiration for the series, and has based character pages on logos for Marvel and DC comic characters.
(Sursa:Myanimelist)
oancea12
oancea12
Daimyō ((名田) = Super Moderator

Mesaje : 85
Puncte : 255
Reputatie : 0
Data de inscriere : 13/03/2017

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum